Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulatory dla brytyjskich A400M

Lotnictwo wojskowe, 04 marca 2013

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii podpisało kontrakt na szkolenie załóg transportowców A400M Atlas. Usługi będą świadczyć Airbus Military i Thales UK.

Do marca 2015 w Brize Norton stacjonować ma 7 Atlasów, wchodzących w skład 24 squadronu Royal Air Force. Zakończenie dostaw planowane jest w 2021 / Zdjęcie: Airbus Military

Producent najnowszego europejskiego samolotu transportowego A400M Atlas, Airbus Military, poinformował o podpisaniu z brytyjskim resortem obrony umowy dotyczącej zapewnienia usług związanych ze szkoleniem załóg lotniczych i personelu technicznego Royal Air Force, które będą eksploatowały ten typ. Kontrakt, którego wartość szacowana jest na 226 mln GBP, realizowany będzie przez A400M Training Services Ltd. – spółkę Airbus Military i Thales UK, przez okres 18 lat. Jednocześnie Londyn zawarł umowę z Northrop Grummanem, który dostarczy dla potrzeb Atlasów układy obrony przed pociskami rakietowymi, za sumę 80 mln GBP.

Zakres umowy obejmuje zaprojektowanie, wyprodukowanie, zainstalowanie, zarządzanie i obsługę dwóch kompleksowych symulatorów lotu i wszystkich syntetycznych urządzeń szkoleniowych (m.in. stanowiska technika załadunku), jakie będą używane podczas procesu szkolenia. Produkcją sprzętu zajmie się wytwórnia Thales UK w Crawley.

Program realizowany będzie w bazie RAF Brize Norton. Zakończenie prac związanych z utworzeniem tam centrum szkolenia planowane jest wiosną 2014. Londyn zamówił 22 Atlasy. Pierwszy z nich powinien trafić do rąk brytyjskich lotników we wrześniu przyszłego roku. Szkolenie rozpocznie się w kwietniu 2015, jednak już od połowy br. pierwsi instruktorzy RAF rozpoczną naukę w zakładach Airbusa w Sewilli.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.