Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Enforce Tac: GIS Tactical z Węgier

Przemysł zbrojeniowy, 08 marca 2013

Na Enforce Tac zadebiutowało węgierskie przedsiębiorstwo GIS Tactical, oferujące modyfikacje i dodatki do broni strzeleckiej.

Stworzony przez GIS Tactical system dodatkowych denek do standardowych magazynków Glocka, rozszerzający ich pojemność o 4-5 sztuk amunicji, a jednocześnie pozwalający na łączenie ich w pary

Zatrudniające obecnie 11 osób przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Budapeszcie powstało we wrześniu 2012, ale jego założycielami są inżynierowie z długoletnim stażem w przemyśle zbrojeniowym, pracujący wcześniej w kraju i za granicą. To projektanci z tej spółki odpowiadali za opracowanie zestawu modernizacyjnego do używanych przez armię węgierską lokalnych odmian AKM – karabinków FEG AMM (AK-63F) i AMMSZ (AK-63D) do standardu AK-63MF, z zamocowaną na bocznym montażu szyną uniwersalną i kolbą o regulowanej długości stopki.

GIS Tactical ma w swojej ofercie różne dodatki do karabinków AKM i vz. 58. Założyciele tego przedsiębiorstwa mieli wcześniejsze doświadczenia z opracowania modernizacji karabinków AMM i AMMSZ dla armii węgierskiej i dostosowania ich do standardu AK-63F

Obecnie GIS Tactical rozszerzył swoją ofertę dodatków do karabinków AK/AKM i czeskich vz. 58 (Sa-58/CZ-858) o nowe wzory składanych kolb o regulowanej długości stopki, nowy standard bardziej stabilnych szyn bocznych, mocowane na nich wsporniki z szynami Picatinny, chwyty pistoletowe i zintegrowane, oszynowane łoża, mocowane w miejscu typowych łóż i nakładek na rurę gazową.

Opatentowany przez węgierskie przedsiębiorstwo system różnej długości wsporników z szynami montażowymi Picatinny do pistoletów maszynowych MP5

Węgrzy nie skupili się jedynie na broni długiej, ale stworzyli ciekawe akcesoria także do pistoletów. Do Glocka zostały opracowane nowe denka magazynków, dzięki którym można rozszerzyć pojemność tych ostatnich o 4 (model +) lub 5 (model ++) sztuk amunicji. Odpowiednio ukształtowane stopki (wykonane z identycznego materiału, co sam Glock), w połączniu ze specjalnie opracowanymi łącznikami umożliwiają ponadto łączenie magazynków w pary. Można jest spinać pod różnymi kątami, w zależności od potrzeb strzelca czy dodatkowego wyposażenia zamocowanego na podlufowej szynie montażowej.

GIS Tactical wspólnie z innym węgierskim producentem Sero, nadal rozwija i modernizuje wielkokalibrowy karabin wyborowy GM6 Lynx. Broń na zdjęciu ma lufę złożoną w położeniu transportowym / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

GIS Tactical współpracuje również z innym węgierskim producentem broni strzeleckiej – Sero i opracowało dla tego przedsiębiorstwa modernizację wielkokalibrowego karabinu wyborowego GM6 Lynx. W zasadzie cała broń została przekonstruowana, znacznie odchudzona i wyposażona w bardziej ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązania (np. zatrzask zatrzymujący złożoną lufę). Warto zauważyć, że GM6 jest o tyle interesujący, że działa na identycznej zasadzie, jak stworzony w 1912 na Węgrzech pistolet Frommer Stop, zaprojektowany przez Rudolfa Frommera. Obecnie trwają prace nad opracowaniem odmiany GM6 Lynx do nowego niemieckiego naboju kalibru .416.


Drukuj Góra