Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa awionika dla MD 902

Lotnictwo cywilne, 08 marca 2013

W trakcie zakończonej wczoraj wystawy Heli-Expo w Las Vegas przedsiębiorstwo MD Helicopters zawarło porozumienie z Universal Avionics Systems w sprawie zabudowania nowej awioniki w śmigłowcu MD 902.

MD 902 na stoisku producenta na targach Heli-Expo / Zdjęcie: Mariusz Adamski

Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie wykonywania przez wiropłat lotów IFR (według wskazań przyrządów) z załogą jednoosobową, z użyciem okularowych wzmacniaczy obrazu (NVG). Awionika glass cockpit ma obejmować nowy wskaźnik podstawowych parametrów lotu i pracy zespołu napędowego, układ syntetycznej wizji, mapy cyfrowe i możliwość podglądu z kamery wideo.

Każdy z aktualnych użytkowników MD 902 będzie mógł zmodernizować swój śmigłowiec do tego standardu. Nowa awionika ma być dostępna od 2015.

FAA przyznała wiropłatowi Certyfikat Typu umożliwiający operowanie przy maksymalnej masie startowej wynoszącej 3070 kg, co zapewnia zwiększenie udźwigu o 122 kg. Producent prowadzi obecnie prace mające na celu wydłużenie zasięgu MD 902 do 800 km.


Drukuj Góra