Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja włoskich Tornado

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 marca 2013

Panavia Aircraft i NETMA podpisały porozumienie dotyczące modernizacji włoskich samolotów uderzeniowych Tornado. Zostaną one przystosowane do przenoszenia nowych rodzajów uzbrojenia.Obecnie włoskie wojska lotnicze mają na stanie 15 samolotów Tornado zmodernizowanych do konfiguracji RET 7 i 18 w konfiguracji RET 6. Do końca 2015 dołączy do nich 15 Tornado ECR i 10 Tornado IDS w konfiguracji RET 8. Włoskie Tornado mają pozostać w służbie do 2025 / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Umowa w sprawie unowocześnienia Tornado wchodzących w skład lotnictwa wojskowego Włoch została sygnowana 21 lutego, ale informacja na ten temat została opublikowana przez koncern Alenia Aermacchi dopiero dzisiaj. Kontrakt parafowali Dyrektor Generalny NETMA (NATO Eurofighter and Tornado Management Agency) Jesus Prieto Pinillos i Dyrektor Zarządzający Panavia dr Welf-Werner Degel.

Celem projektu jest przystosowanie włoskich Tornad do przenoszenia dwóch nowych rodzajów uzbrojenia – pocisków przeciwradiolokacyjnych AGM-88E Advanced Anti-Radiation Guided Missile (Rozpoczęto produkcję AARGM, 2008-11-19) i bomb kierowanych GBU-39 Small-Diameter Bomb (Raptor zrzucił pierwszą GBU-39 SDB, 2012-08-20). Mają w nie być uzbrojone samoloty w konfiguracji RET 7 i RET 8.

Kontrakt dotyczy trzyletniego okresu wdrożenia i prób w locie. Wszystkie prace związane z integracją uzbrojenia i opracowaniem nowego oprogramowania mają być zakończone do grudnia 2015 (działalność rozpoczęła się już w grudniu ub. r.). W przedsięwzięcie zaangażowane są Alenia Aermacchi, Cassidian, Boeing i ATK.

 

 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.