Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosoboronoexport wygrał przetarg na ppk dla Turcji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 kwietnia 2008

Rosyjskie FGUP Rosoboronoexport wygrało przetarg na dostawę 80 zestawów wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych dla armii tureckiej. Wartość kontraktu jest szacowana na 80 mln USD.

Każda wyrzutnia ma być dostarczona z 10 pociskami. Nie ogłoszono oficjalnie, jakiego typu są zwycięskie systemy. Turcja wymagała by pociski miały zasięg nie mniejszy niż 4 km.

Przetarg na MRAWS (Medium Range Anti-Tank Weapon System) ogłoszono 30 stycznia 2007. Dostawy systemów mają rozpocząć się jeszcze w br. Ich zakończenie planowane jest na koniec 2009.

Rosjanie pokonali w przetargu konkurentów z Izraela - Rafaela, i USA - Raytheon. Wcześniej odpadł południowoafrykański Denel.

Jednocześnie poinformowano, że opóźni się wybór satelitarnego systemu rozpoznania dla armii tureckiej. Poszukuje ona środków obserwacji ruchów bojowników kurdyjskich, szczególnie na terenie Iraku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.