Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Posiedzenie Krajowej Rady Lotnictwa

Lotnictwo cywilne, 14 marca 2013

Dziś w ITWL odbyło się posiedzenie plenarne Krajowej Rady Lotnictwa. W wyniku wyborów nowym przewodniczącym stowarzyszenia został gen. dyw. Leszek Cwojdziński.

Nowy zarząd KRL: od lewej Włodzimierz Budziński, Tomasz Hypki (sekretarz), Włodzimierz Skalik (wiceprezes), Leszek Cwojdziński (prezes), Ryszard Szczepanik (wiceprezes), Adam Maria Berezowski i Bogdan Papis

W sali konferencyjnej Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie odbyło się LXXV posiedzenie plenarne Krajowej Rady Lotnictwa. Obradom przewodniczył prezes KRL Mieczysław Majewski, jednocześnie prezes PZL Świdnik. W pierwszej części posiedzenia dyrektor ITWL, prof. Ryszard Szczepanik omówił osiągnięcia Instytutu. Z kolei Tomasz Hypki, sekretarz Rady przedstawił sprawozdanie zarządu z działalności w upływającej kadencji.

W czasie posiedzenia odbyły się wybory nowego zarządu. Nowym prezesem został gen. dyw. pilot dr Leszek Cwojdziński – szef Departamentu Polityki Zbrojeniowej MON, a jego zastępcami prof. Ryszard Szczepanik i Włodzimierz Skalik – prezes Aeroklubu Polskiego. Sekretarzem zarządu pozostał Tomasz Hypki. Członkami zarządu KRL są od dzisiaj Adam Maria Berezowski, Włodzimierz Budziński – prezes Air-Pol i Bogdan Papis.

Zebrani postanowili, że KRL rozważy modyfikację formuły prawnej. Stowarzyszenie wesprze Mazury Air Show – największą poza Air Show w Radomiu imprezę lotniczą w Polsce. Jej głównym organizatorem jest Stanisław Tołwiński – prezes Aeroklubu Krainy Jezior. Kolejne posiedzenie KRL odbędzie się w prawdopodobnie w Jabłonnie i będzie połączone z uroczystościami promującymi w Polsce spadochroniarstwo. Rada będzie też uczestniczyć w uroczystościach Święta Lotnictwa, 28 sierpnia. To KRL ustanowiła ten dzień dla uhonorowania zwycięstwa por. pil. Franciszka Żwirko i inż. Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge 1932.

Na zakończenie obrad omówiono problemy wynikające z sytuacji w PLL LOT oraz sytuację z przewozem VIP w kontekście kończącej się umowy na ich transport przez te linie i planowanego przetargu na nowe samoloty.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.