Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa repliki Spitfire

Lotnictwo cywilne, 17 marca 2013

Podczas pokazów lotniczych w australijskiej Adelajdzie rozbiła się replika myśliwca z okresu II w. św. Spitfire. Jej pilot zginął.Spitfire Mk XXVI rozbił się na Frost Road w Salisbury, na północnych przedmieściach Adelajdy / Zdjęcie: SA Police

Do katastrofy doszło dziś w czasie Classic Jets Air Show w Parafield Airport na przedmieściach Adelajdy. Replika myśliwca Spitfire Mk XXVI rozbiła się na krótko przed 14:00. Jej pilot i właściciel, Roger Stokes zginął na miejscu. Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Samolot rozbił się już po wykonaniu lotu pokazowego, na mieszkaniowych przedmieściach Adelajdy, kilkaset metrów od toru samochodowego wytwórni RM Williams, 200 metrów od boiska piłkarskiego, gdzie odbywał się właśnie mecz. Pokazy oglądało ok. 5 tysięcy widzów. Nikomu na ziemi nic się nie stało.

Roger Stokes i jego Spitfire jeszcze przed katastrofą / Zdjęcie: ABC Mildura

Rozbity samolot to replika Spitfire Mark XXVI nr rej. VH-VSF, zbudowana w 2006. Była napędzana silnikiem Isuzu. Należała do 73-letniego Rogera Stokesa z Monarto.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.