Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa OH-58 w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, 18 marca 2013

W Afganistanie rozbił się w sobotę śmigłowiec Bell OH-58 Kiowa Warrior. Zginął 1 lotnik, drugi został ranny. To już druga katastrofa zachodniego wiropłata w ciągu tygodnia.

Śmigłowiec OH-58D Kiowa Warrior odpala pocisk rakietowy podczas lotu treningowego we wschodnim Afganistanie / Zdjęcie: US Army

Przedstawiciel międzynarodowych sił ISAF w Afganistanie poinformował, że śmigłowiec Bell OH-58 Kiowa rozbił się kilka kilometrów na wschód od Kandaharu w sobotę, we wczesnych godzinach wieczornych. W komunikacie nie podano narodowości załogi śmigłowca, można jednak być niemal pewnym, że byli to Amerykanie.

Przyczynę katastrofy bada specjalna komisja, ale według rzecznika ISAF, kpt. Luca Carniela w obszarze, w którym rozbił się OH-58, nie odnotowano żadnej aktywności wroga.

Jest to już druga w ciągu tygodnia katastrofa z udziałem śmigłowca sił ISAF. W poniedziałek 11 marca rozbił się należący do US Air Force śmigłowiec Sikorsky UH-60 Black Hawk. Zginęło w tedy 5 amerykańskich żołnierzy (Katastrofa Black Hawka w Afganistanie, 2013-03-12).

Od początku br. zginęło w Afganistanie 20 zagranicznych żołnierzy. Najbardziej tragicznym incydentem lotniczym w  tym kraju było zestrzelenie w sierpniu 2011 ciężkiego śmigłowca CH-47 z 38 żołnierzami na pokładzie, głównie Amerykanami. Wszyscy zginęli (Raport o zestrzeleniu CH-47D, 2011-10-14).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra