Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

SERO 250 dla Kolumbii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 19 marca 2013

Cassidian Optronics otrzymało zlecenie na dostawę zestawów peryskopowych SERO 250. Zostaną one zamontowane na kolumbijskich okrętach podwodnych Typu 209.

Kolumbijskie okręty podwodne Typu 209 zostały zmontowane przez HDW w Kilonii. W przeszłości jednostki poddawano już 2 programom modernizacyjnym, realizowanym bezpośrednio przez producenta. Ten obecny zakłada m.in. wymianę całego oprzyrządowania optycznego, w tym właśnie instalację przedstawionych na zdjęciu peryskopów obserwacyjnych SERO 250 / Zdjęcie: Cassidian

Zakup zestawów peryskopowych SERO 250 jest elementem szerszego programu modernizacji kolumbijskich okrętów typu 209, ARC Pijao i ARC Tayrona. Za jego realizację odpowiedzialna jest stocznia Cotecmar z Cartagena de Indias na północnym-zachodzie kraju. Kolumbijczycy współpracują na tym polu z niemiecką stocznią Howaldtswerke-Deutsche Werft (HDW), będącą częścią ThyssenKrupp Marine Systems.

Instalacja zestawu SERO 250 ma zwiększyć świadomość sytuacyjną załogi okrętu, m.in. poprzez umożliwienie jej obserwacji otoczenia nocą, przy wykorzystaniu sensorów w podczerwieni. Pozwolą one jednocześnie na utrzymanie optymalnego poziomu widoczności za dnia, w sytuacji występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. zamglenia). Obrazy z kamer są przekazywane na ekrany w przedziale dowodzenia.

SERO 250 zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o instalacji na używanych już okrętach. Z tego powodu nie wymagają one istotnych ingerencji w strukturę kiosku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.