Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Ronald Reagan zakończył DPIA

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 19 marca 2013

Atomowy lotniskowiec typu Nimitz, USS Ronald Reagan (CVN 76) zakończył trwający ponad rok przegląd w suchym doku (DPIA).

Docked Planned Incremental Availability to jedno z podstawowych przedsięwzięć remontowych lotniskowców US Navy. Oprócz DPIA realizowane są także 5-miesięczne remonty Planned Incremental Availability (PIA) oraz wykonywany w połowie zakładanego resursu proces wymiany paliwa jądrowego, połączonego z remontem i modernizacją (Refueling and Complex Overhaul). W ciągu 50-letniego okresu służby obecnie wykorzystywane lotniskowce są poddawany DPIA 4-krotnie, a PIA 12-krotnie. Wymiana paliwa realizowana jest tylko raz, co wiąże się jednak z aż 3-letnim okresem wyłączenia ze służby / Zdjęcie: US Navy

Przegląd USS Ronald Reagan zaczął się w styczniu 2012. Zaplanowane prace przeglądowo-remontowe realizowane były na terenie Puget Sound Naval Shipyard and Intermediate Maintenance Facility (PSNS and IMF) w Bremerton w stanie Waszyngton.

DPIA jest pełnym przeglądem okrętu, realizowanym po ok. 10 latach od rozpoczęcia służby. Standardowo trwa 10,5 miesiąca. W jego trakcie sprawdzany jest stan kadłuba, nadbudówek a także wszystkich systemów pokładowych. Wykryte usterki są na bieżąco usuwane. W przypadku USS Ronald Reagan czas prac wydłużył się ze względu na gorszy niż zakładano stan układu napędowego i sterów.

Obecnie USS Ronald Reagan znajduje się w drodze powrotnej do macierzystej bazy w San Diego. W najbliższych tygodniach realizowane będzie szkolenie i ponowne zgrywanie załogi. Następnie lotniskowiec ma wyruszyć na nową, kilkumiesięczną misję.


Drukuj Góra