Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ośrodek dla brytyjskich saperów

Wojska lądowe, 20 marca 2013

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii uruchomiło nowy ośrodek szkolenia zespołów saperskich.Nowy obiekt umożliwia szkolenie saperskie zarówno w warunkach lądowych…

Ośrodek został otwarty przed kilkoma dniami na terenie St George’s Barracks w Bicester w centralnej Anglii. Będzie wykorzystywany przez pułk szkoleniowy Defence Explosive Ordnance Disposal, Munitions and Search Training Regiment (DEMS Trg Regt).

Koszt budowy nowej infrastruktury, która zastąpi używaną do tej pory, umiejscowioną w Kent na południowym-wschodzie kraju, to 100 mln GBP.

Nowy ośrodek oferuje różnorodny zakres szkolenia, obejmujący aż 73 zróżnicowane kursy. Zespoły tworzone z żołnierzy wszystkich rodzajów sił zbrojnych Jej Królewskiej Mości będą mogły zapoznać się z technikami detekcji, dezaktywacji i utylizacji różnego rodzaju ładunków wybuchowych i min.

…jak i wodnych / Zdjęcia: MO Wielkiej Brytanii

Na terenie ośrodka znajdują się 32 różnego rodzaju specjalistyczne obiekty, m.in. basen o pojemności 7 tys. m3, przeznaczony do treningu płetwonurków-minerów oraz kompleks jaskiń.

Ośrodek jest w stanie pomieścić jednocześnie 200 instruktorów i pracowników cywilnych oraz 300 szkolonych wojskowych. Londyn szacuje, że rocznie różnego rodzaju kursy ukończy tam ok. 4 tys. żołnierzy.


Drukuj Góra