Reklama
Reklama

W kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wystartowała rakieta nośna Sojuz-FG z satelitą Sojuz TMA-21 noszącym imię Jurij Gagarin.

Start rakiety nastąpił z kosmodromu Bajkonur dziś w nocy, o 2:18 czasu moskiewskiego. Na pokładzie Sojuza polecieli dwaj kosmonauci rosyjscy: Aleksandr Samokutjajew i Andriej Borisienko, a także astronauta NASA Ronald Garan. Start odbył się bez problemów. Satelita ma połączyć się automatycznie z MKS 7 kwietnia o 3:18 czasu moskiewskiego.

Pierwotnie start Sojuza TMA-21 był zaplanowany na 30 marca. Jednak 13 marca poinformowano, że z powodu problemów technicznych trzeba go przełożyć. 17 marca okazało się, że nowy termin startu to 5 kwietnia.

Nadanie Sojuzowi imienia Jurij Gagarin związane jest z 50-leciem lotu pierwszego człowieka w Kosmos. Szczególnie uroczyste obchody rocznicy są w FR (SSJ 100 Jurij Gagarin, 2011-01-17).

Pierwotnie start Sojuza TMA-21 był zaplanowany na 30 marca. Jednak 13 marca poinformowano, że z powodu problemów technicznych trzeba go przełożyć. 17 marca okazało się, że nowy termin startu to 5 kwietnia.

Nadanie Sojuzowi imienia Jurij Gagarin związane jest z 50-leciem lotu pierwszego człowieka w Kosmos. Szczególnie uroczyste obchody rocznicy są w FR (SSJ 100 Jurij Gagarin, 2011-01-17).

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.