Reklama
Reklama

U wybrzeży Alabamy zakończono testy morskie okrętu USS Montgomery, typu Independence

Wkrótce USS Montgomery zostanie poddany testom odbiorczym, które poprzedzą jego przekazanie US Navy i przyjęcie do służby / Zdjęcie: Austal

Austal USA poinformowało o zakończeniu drugiego etapu prób morskich USS Montgomery (LCS 8), typu Independence (Stępka pod USS Montgomery, 2013-06-27). W ich trakcie poddano ocenie funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych jednostki, w tym układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, zestawów łączności radiowej i modułów nawigacji satelitarnej, a także systemów zarządzania walką i samoobrony. W najbliższych tygodniach producent usunie usterki i błędy konstrukcyjne okrętu, wykryte podczas prób. 

Wkrótce potem rozpoczną się testy odbiorcze USS Montgomery. Przeprowadzą je specjaliści z Board of Inspection and Survey (INSURV). Próby odbędą się w Zatoce Meksykańskiej. Po ich zakończeniu zainicjowane zostaną przygotowania do oficjalnego przekazania okrętu US Navy i włączenia go do służby. Jednostka powinna znaleźć się w linii latem br., przed końcem roku budżetowego 2016. 

USS Montgomery jest 2. z serii 10 okrętów typu Independence, których budowę zlecono w 2010, w ramach porozumienia o wartości ok. 3,5 mld USD (13,5 mld zł, Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Jednostki budowane są w układzie trimarana przez Austal USA z Mobile w stanie Alabama. Powstają w ramach programu LCS (Littoral Combat Ship). 

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.