Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Piotr Szewczyk

Sarsilmaz, założony w 1880, jest w obecnej chwili największą turecką, prywatną fabryką produkującą pistolety, rewolwery oraz gładkolufową samopowtarzalną i powtarzalną broń myśliwską i bojową przeznaczoną na rynek cywilny, policyjny i wojskowy. Siedziba przedsiębiorstwa ulokowana jest w północno-zachodniej części Turcji, w miejscowości Kaynasli w dystrykcie Düzce.

Pistolet Sarsilmaz Kilinc 2000 Mega jest kopią czeskiego CZ 75. Broń wyróżnia osłona spustu typu combat i celownik rynienkowy, pozwalający na łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze celowanie / Zdjęcia: Sarsilmaz

Powierzchnia całego przedsiębiorstwa zajmuje 100 tysięcy m2, natomiast obszar wewnętrzny hal produkcyjnych wynosi 35 tysięcy m2, co czyni fabrykę jedną z największych w Europie. Cała produkcja w zakładzie jest w pełni zautomatyzowana, właściciele zwrócili szczególną uwagę na kwestię ochrony środowiska naturalnego. Jak twierdzą sami Turcy, dzięki zastosowaniu sterowanych komputerowo procesów produkcyjnych z wykorzystaniem maszyn CNC, Sarsilmaz plasuje się obecnie w pierwszej trójce najnowocześniejszych europejskich fabryk zbrojeniowych. W 2005 Sarsilmaz podpisał umowę licencyjną z Colt Defense o możliwej produkcji na miejscu karabinków M4A1 i M16A4.

Sarsilmaz K2 to kolejna modyfikacja Kilinc 2000. Zmodyfikowano osłonę spustu, przeniesiono bezpiecznik skrzydełkowy z szkieletu na zamek. Broń posiada mechanizm spustowy z samonapinaniem

Od lat podstawowym produktem Sarsilmaza są, wzorowane na czeskim CZ 75, pistolety o nazwie Kilinc 2000 (zapisywane oryginalnie z wykorzystaniem tureckich znaków diakrytycznych Kılınç). Broń produkowana jest w dwóch wersjach różniących się między sobą wymiarami niektórych elementów. Odmiana standardowa produkowana jest jako Kilinc 2000 Light, a zmodernizowana Kilinc 2000 Mega. Zasadnicza różnica między nimi polega na tym, że w drugim zastosowano szkielet z tak zwaną bojową osłoną spustu. Jej kształt umożliwia trzymanie pistoletu oburącz, co znacznie ułatwia strzelanie. (ciąg dalszy w numerze)

Broń i Amunicja - 02/2011
Drukuj Góra