Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C295 odpala Marte Mk2/S

Lotnictwo wojskowe, 15 kwietnia 2013

Airbus Military poinformował o zakończeniu prób integracji pocisku przeciwokrętowego Marte z samolotem C295.

Dzisiaj producent samolotu i producent pocisku – konsorcjum MBDA – powiadomili o przeprowadzeniu ostatniej fazy testów, w ramach których przystosowywano C295 do przenoszenia kierowanego pocisku przeciwokrętowego Marte Mk2/S. Podczas badań sprawdzono już możliwość podwieszenia uzbrojenia pod skrzydłem samolotu oraz własności pilotażowe C295 z pociskiem (C295 z Marte Mk2/S, 2012-07-11).

Ukoronowaniem wysiłków Airbus Military i MBDA było odpalenie ćwiczebnego pocisku, z zabudowaną aparaturą pomiarową i telemetryczną, spod skrzydła C295. Niestety, nie podano żadnych szczegółów, gdzie i kiedy to nastąpiło.

Dotychczas do przenoszenia Marte Mk2/S przystosowano śmigłowce AW101 i NH90 NFH, eksploatowane przez marynarkę wojenną Włoch. Obecnie trwają prace mające na celu zintegrowanie pocisku z samolotem wielozadaniowym Eurofighter Typhoon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.