Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NetJets chce operować w Chinach

Lotnictwo cywilne, 15 kwietnia 2013

Amerykańskie przedsiębiorstwo, specjalizujące się w czarterowych lotach dla biznesmenów, chce od 2014 rozpocząć działalność w ChRL.Net Jets jest jednym z pierwszych w świecie przedsiębiorstw wykonujących czarterowe loty biznesowe, na stałych trasach i na żądanie / Zdjęcie: NetJets

Spółka NetJets, należąca do miliardera, Warrena Buffeta, była pierwszą, która oferowała częściową własność samolotów ich użytkownikom w USA i Europie. Obecnie flota towarzystwa liczy ok. 650 odrzutowców kilkunastu typów (Phenomy 300 dla NetJets, 2010-10-19, NetJets kupuje 40 Gulfstreamów, 2008-06-22).

W przyszłym roku NetJets zamierza podbić rynek ChRL. Jednak na początku działalności oferowane do wyczarterowania statki powietrzne będą własnością ich operatorów. Dopiero po pewnym czasie i rozwoju rynku na odpowiednim poziomie zakładane jest współużytkowanie.

NetJets-China Business Aviation Ltd.zakłada rozpoczęcie działalności operacyjnej w I kw. 2014. Kwatera główna spółki, otwarta w listopadzie ub.r. mieści się w Zhuhai. Udziałowcami przedsiębiorstwa są NetJets, konsorcjum chińskich inwestorów pod kierownictwem Hony Jinsi Investment Management (Beijing) Ltd. i prywatna Fung Investments.

Działalność rozpocznie się po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń i certyfikatów od władz lotniczych ChRL. Oprócz tego konieczne jest wdrożenie nowych regulacji dotyczących użytkowania przestrzeni powietrznej i zbudowanie nowej infrastruktury.

NetJets-China zamierzają także oferować loty czarterowe, używając samolotów właścicieli zrzeszonych w przedsiębiorstwie. Dla podróżnych z Chin dostępna jest specjalna karta, umożliwiająca korzystanie z usług NetJets także na terenie USA, Unii Europejskiej i Szwajcarii.

Jak podaje raport Asian Sky Group z Hong Kongu, obecnie w ChRL eksploatowane są 193 prywatne odrzutowce. W 2007 ich liczba wynosiła zaledwie 28.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.