Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemiecka broń za 2,5 mld USD dla Kataru

Wojska lądowe, 20 kwietnia 2013

Katar zamówił od niemieckiego KMW broń za 1,89 mld Euro. Chodzi o 24 samobieżne haubice PzH 2000 i 62 czołgi podstawowe Leopard 2.Czołg podstawowy Leopard 2A7+ / Zdjęcie: KMW

Niemiecki koncern Krauss-Maffei Wegmann (KMW) poinformował o zawarciu z Katarem kontraktu na dostawy ciężkiego uzbrojenia opancerzonego. Zamówienie obejmuje 24 samobieżne haubice PzH 2000 kal. 155 mm i 62 czołgi podstawowe Leopard 2A7 oraz pakiet serwisowy i szkoleniowy. Kontrakt ma łączną wartość 1,89 mld Euro (2,47 mld USD). Nie podano terminu jego realizacji.

Informację o kontrakcie podano 2 dni po wizycie w Berlinie premiera Kataru, Hamada bin Jassim al-Thani. Spotkał się on tam z kanclerz Angelą Merkel. Po spotkaniu podano oficjalnie, że tematem rozmów były m.in. dostawy niemieckiego uzbrojenia do Kataru. Nie podano jednak szczegółów. Wiadomo, że już latem 2012 informowano o zainteresowaniu Kataru zakupem dwustu czołgów Leopard (Leopardy dla Kataru?, 2012-07-30). Planowany kontrakt wywołał protesty partii opozycyjnych, kwestionujących przestrzeganie przez Katar praw człowieka.

Niemiecka broń ma zastąpić przestarzałe uzbrojenie francuskie i południowoafrykańskie. Katar posiada obecnie m.in. 22 czołgi AMX-30 i 12 haubic samobieżnych Denel G5.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.