Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IAF przechwyciło bsl z Libanu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 kwietnia 2013

Izrael poinformował o zestrzeleniu bezzałogowego statku latającego, który wystartował z Libanu. Do zdarzenia doszło przedwczoraj nad Morzem Śródziemnym. Hezbollah zaprzeczył, że to jego maszyna.

Zniszczony 25 kwietnia bezzałogowiec miał być obserwowany przez izraelski naziemny i powietrzny system kontroli oraz przechwycony przez samoloty F-16 IAF / Zdjęcie: IDF

Przedstawiciel IDF poinformował, że 25 kwietnia około 13:30 w odległości 9 km od miasta portowego Hajfa, został zestrzelony przez izraelski samolot F-16, bezzałogowy statek lotniczy z Libanu. W chwili przechwycenia nieznany bsl był na wysokości 6 000 m. Obecnie wraku samolotu poszukuje izraelska marynarka wojenna. Hezbollah, w wydanym po relacji IDF oświadczeniu, zaprzeczył, że maszyna należała do tej organizacji.

To już drugie w czasie 6 miesięcy i piąte w ciągu kilku lat zestrzelenie niezidentyfikowanych bezzałogowców nad terenem Izraela. Pierwsze miało miejsce nad Pustynią Negew w październiku 2012 (Izrael zestrzelił niezidentyfikowany bsl , 2012-10-06). Według miejscowych mediów rozpoznawcza maszyna miała obserwować przygotowania do ćwiczeń izraelsko-amerykańskich. Jego trasa prowadziła też w rejonie wyrzutni rakiet balistycznych, baz lotniczych i ośrodka badań jądrowych w Dimona. Zestrzelono go około 30 km od tej instalacji, nad posadzonym w latach 1960. Lasem Jatyrskim. Przedstawiciele Hezbollahu w oświadczeniu potwierdził, że to jego organizacja wysłała bsl nad Izrael. Ujawnił też, że bezzałogowiec został dostarczony przez Iran.

W 2010 Izraelczycy zestrzelili inny obiekt latający nad własnym terytorium, niedaleko Morza Martwego. Według nieoficjalnych informacji, miał to być balon. Przed kilku laty, w kwietniu 2005 i lipcu 2006 siły izraelskie zniszczyli kolejne bsl wysłane nad Izrael przez Hezbollah


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.