Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spike NLOS dla Kolumbii

Lotnictwo wojskowe, 30 kwietnia 2013

Wojska lotnicze Kolumbii planują zakupić nieokreśloną liczbę pocisków Spike NLOS (Non Line-Of-Sight). Mają one stanowić uzbrojenie modernizowanych śmigłowców AH-60 Arpía IV.Modernizacja do standardu Arpía IV i dozbrojenie w Spike NLOS obejmie 12 śmigłowców AH-60 / Zdjęcie: MO Kolumbii

Informacja została podana przez portal Infodefensa. Powołując się na źródła w sektorze przemysłowym, informuje on, że wojska lotnicze Kolumbii zdecydowały się na zakup odpowiedniej liczby pocisków Spike NLOS (Eurosatory 2010: Bateria Spike NLOS debiutuje w Paryżu, 2010-06-15) produkowanych przez izraelskiego Rafaela.

W izraelskie pociski mają zostać uzbrojone śmigłowce AH-60, modernizowane obecnie do standardu Arpía IV. Dysponujące zasięgiem 25 km, Spike NLOS zwiększą potencjał bojowy kolumbijskich śmigłowców zwłaszcza podczas prowadzenia działań konwencjonalnych. Wiropłaty będą używane także do zwalczania komunistycznej partyzantki FARC.

Oprócz dozbrojenia śmigłowców, pakiet modernizacyjny Arpía IV obejmuje m.in. nowe urządzenia łączności oraz obserwacji i analizy pola walki, w tym głowicę optoelektroniczną Toplite pracującą w paśmie podczerwieni (FLIR) z dalmierzem laserowym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.