Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny San Antonio niebawem w służbie

Marynarka wojenna, 02 maja 2013

Już za 2 dni US Navy oficjalnie wprowadzi do służby kolejny okręt desantowy typu San Antonio, USS Anchorage (LPD 23).Okręt desantowy typu San Antonio, USS Anchorage (LPD 23) w czasie testów morskich realizowanych przez producenta okrętu, stocznię Huntington Ingalls Industries (HII) / Zdjęcie: US Navy

Ceremonia przyjęcia okrętu do służby zaplanowana została na 4 maja. Odbędzie się w mieście, od którego przyjął nazwę desantowiec –  Anchorage na południu Alaski. Udział wezmą w niej zarówno przedstawiciele marynarki wojennej USA, jak i producenta jednostki, Huntington Ingalls Industries (HII). Dodajmy, że zaledwie przed miesiącem do służby przyjęty został inny z okrętów typu San Antonio, USS Arlington (LPD 24) (Wodowanie USS Arlington (LPD 24), 2013-04-05).

USS Anchorage jest 7. okrętem typu San Antonio. Stępka pod niego została położona na jesieni 2007 w stoczni Avondale Shipyard w Luizjanie. Desantowiec został zwodowany w lutym 2011, a kilka miesięcy później, w maju, jednostka została oficjalnie ochrzczona. We wrześniu 2012 Anchorage został przekazany US Navy (Siódmy San Antonio odebrany, 2012-09-20).

Portem macierzystym okrętu jest baza US Navy w San Diego. Po jego oficjalnym wprowadzeniu do służby, USS Anchorage będzie przebywał na obszarze Oceanu Spokojnego. Wpisze się w ten sposób w nową strategię zaangażowania marynarki wojennej USA w tej części świata (USA zmieniają priorytety , 2011-12-08, Nowa strategia USA, 2012-06-01). Podobnie jak okręty klasy Littoral Combat Ship (LCS) (USS Freedom dotarł do Singapuru, 2013-04-19), czy Joint High Speed Vessel (JHSV) (Chrzest USNS Millinocket, 2013-04-24.

Okręty desantowe typu San Antonio przystosowane są do transportu 699-osobowego batalionu Marines z pełnym wyposażeniem, w tym 14 amfibiami. Zastępują starsze i w większości wycofane już jednostki typów: Austin, Anchorage, Newport i Charleston (Najdroższy amerykański desantowiec, 2007-12-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra