Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

System kierowania ogniem dla Singapuru

Marynarka wojenna, 14 maja 2013

Francuska Sagem (grupa Safran) poinformowała o otrzymaniu zlecenia na dostawę systemów kierowania ogniem dla nowych okrętów patrolowych marynarki wojennej Singapuru.

Sagem (Safran) posiada już doświadczenie w opracowywaniu systemów kierowania ogniem dla okrętów wojennych Singapuru. W przeszłości dostarczył podobne rozwiązania dla fregat typu Formidable (na zdjęciu RSS Formidable) oraz transportowców amfibijnych typu Endurance / Zdjęcie: US Navy

Porozumienie zostało zawarte z rządową agencją rozwoju technologii wojskowych (Defence Science and Technology Agency). W ramach jego realizacji, strona francuska opracuje i dostarczy 8 zestawów systemów kierowania ogniem (SKO), które zainstalowane zostaną na montowanych dla Singapuru okrętach patrolowych (w nomenklaturze przyszłego użytkownika określanych jako Littoral Mission Vessel).

Za powstanie samych okrętów odpowiadać będzie Singapore Technologies Engineering (a raczej podległe mu ST Marine) na podstawie umowy ze stycznia br. (Nowe patrolowce dla Singapuru, 2013-01-31). Okręty mają zostać przekazane odbiorcy w latach 2016-2020. Wynika z tego, że zamówione SKO trafią do Singapuru odpowiednio wcześniej.

Nowy system zostanie opracowany w centrum B+R Sagema w Massy pod Paryżem. SKO będzie służył także do obserwacji i analizy pola walki oraz nawigacji. Może to oznaczać, że nieprawdą były pojawiające się w przeszłości plotki o możliwej instalacji na pokładzie singapurskich okrętów oferowanych przez Raytheon Anschütz mostków nawigacyjnych Synapsis Intelligent Bridge Control.

Wiadomo z kolei, że mostki Raytheona zostaną zamontowane na zamówionych przez Oman okrętach patrolowych typu Al-Ofouq (Mostek nawigacyjny dla Al-Ofouq, 2013-04-11). Te z kolei również mają być montowane przez ST Engineering (ST Marine) i dzielić wiele rozwiązań konstrukcyjnych z singapurskimi LMV.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.