Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MineWolf w ZEA

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 kwietnia 2008

MineWolf Systems AG ujawnił, że już na początku 2008 do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyły dwa pojazdy rozminowania, MineWolf.

MineWolf może w ciągu doby oczyścić 15-30 tys. m² terenu, zrywając ziemię lub piasek do głębokości 35 cm. Może niszczyć wszystkie typy min o masie ładunku wybuchowego do 10 kg / Zdjęcie: MineWolf Systems AG

MineWolfy po raz pierwszy trafiły do ZEA w 2006, kiedy przeprowadzono tam serię testów. Na ich podstawie, producent opracował modyfikację sprzętu, głównie pod kątem pracy w luźnym, piaszczystym podłożu. Umowa o zakupie pojazdów została podpisana w drugiej połowie 2007. Głównym wykonawcą kontraktu był BAL Bauer Industries Ltd. Dostawa została zrealizowana po 6 miesiącach. Odbiorcą zostały wojska lądowe tego kraju.

ZEA są pierwszym klientem MineWolf Systems AG na Bliskim Wschodzie. Do tej pory urządzenia tego szwajcarsko-niemieckiego przedsiębiorstwa (zobacz: Wyniki testów Mini MineWolfa) znajdowały zastosowanie we wszystkich rejonach konfliktów, w których rozminowywanie zaangażowało się ONZ lub inne organizacje międzynarodowe. Przedsiębiorstwo ma swoje biura w Kenii (m. in. dla prowadzenia działań w sąsiednim Sudanie), Bośni i Hercegowinie, a od niedawna również w Afganistanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.