Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

510 PackBot dla Brazylii

Przemysł zbrojeniowy, 17 maja 2013

Amerykańska iRobot poinformowała o podpisaniu z władzami Brazylii umowy o dostawie robotów inspekcyjnych 510 PackBot.

Produkowany przez iRobot z Bedford w Massachusetts 510 PackBot wykorzystywany był m.in. przez zespoły saperskie bostońskiej policji w czasie poszukiwania sprawców zamachów bombowych z 15 kwietnia br. / Zdjęcie: PC World

Zawarcie porozumienia zostało ogłoszone przed 2 dniami. Jego wartość sięga 7,2 mln USD. Dostawy mają trwać do końca br. Producent nie ujawnił jednak szczegółów, w tym liczby zamówionych przez Brasílię zestawów. Poza dostawą samych robotów 510 PackBot, zawarte porozumienie przewiduje też przekazanie Brazylii zestawu części zamiennych, zagwarantowanie usług serwisowych oraz szkolenia operatorów.

Wdrożenie do służby zestawów inspekcyjnych 510 PackBot ma dla Brazylii duże znaczenie w kontekście mających się odbyć w tym kraju w najbliższym czasie imprez masowych. Chodzi przede wszystkim o zaplanowaną na lipiec br. wizytę w Rio de Janeiro papieża Franciszka, a także organizowane w 2014 i 2016 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Do tej pory amerykański producent dostarczył do odbiorców w wielu państwach świata ponad 5 tys. robotów inspekcyjnych różnych typów. Korzystają z nich m.in. służby bezpieczeństwa oraz siły zbrojne USA (14 mln na nowe roboty, 2011-06-03, Testy zmodyfikowanego iRobot 510, 2012-03-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.