Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prywatna Iskra w nowym malowaniu

Lotnictwo cywilne, 23 maja 2013

Wczoraj na lotnisku Biała Podlaska, Fundacja Legendy Lotnictwa zaprezentowała samolot TS-11 Iskra (SP-YLL) w nowym malowaniu.

TS-11 Iskra, należąca obecnie do Fundacji Legendy Lotnictwa, w nowym malowaniu / Zdjęcie: Piotr Buchman

TS-11 Iskra, (nr fabryczny 1H0806) jest pierwszym cywilnym samolotem tego typu w Polsce. W ub. r. został on przejęty od prywatnego właściciela przez Fundację Legendy Lotnictwa i jest obecnie przez nią użytkowany.

Zamysłem zarządu fundacji jest stworzenie unikatowego tzw. mini-zespołu akrobacyjnego. Ma on składać się ze wspomnianego TS-11 Iskra, pilotowanego przez płk rez. pil Jerzego Lenia (byłego dowódcę Biało-Czerwonych Iskier) oraz samolotu akrobacyjnego XtremeAir XA-41, za sterami którego zasiądzie Artur Kielak.

Umiejętności obydwu lotników można będzie podziwiać już za kilka dni. Mają oni wziąć udział w Płockim Pikniku Lotniczym, który odbędzie się w dniach 1 i 2 czerwca (Piknik lotniczy w Płocku, 2013-05-14).

Na podstawie informacji Piotra Buchmana


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra