Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulator od Raytheon Anschutz

Marynarka wojenna, 23 maja 2013

W czasie rozpoczynających się w przyszłą środę kanadyjskich targów zbrojeniowych CANSEC 2013, Raytheon zaprezentuje nowy symulator szkoleniowy dla nawigatorów jednostek nawodnych.

W czasie targów CANSEC 2013 Raytheon Anschütz ma zaprezentować nowy system szkoleniowy (na rysunku), który umożliwia przygotowanie operatorów m.in. do obsługi systemów nawigacyjnych Synapsis Intelligent Bridge Control. Te ostatnie znalazły do tej pory zastosowanie w ponad 750 cywilnych i wojskowych jednostkach nawodnych / Rysunek: Raytheon

System został opracowany przez kontrolowaną przez Raytheona niemiecką Raytheon Anschütz. W jego powstaniu udział brała specjalizująca się w rozwoju technologii morskich kanadyjska Virtual Marine Technology (VMT).

Duża zaletą opracowanego rozwiązania jest uniwersalność jego zastosowań. W odróżnieniu od wielu systemów zdolnych do realizacji programów szkoleniowych wyłącznie na lądzie, symulator Raytheon Anschütz oferuje takie możliwości również bezpośrednio na pokładzie jednostki morskiej.

Co istotne, omawiany system jest kompatybilny z oferowanym przez Raytheon Anschütz mostkiem nawigacyjnym Synapsis Intelligent Bridge Control (Mostek nawigacyjny dla Al-Ofouq, 2013-04-11). Odzwierciedlając pełen zakres scenariuszy sytuacyjnych, a także symulując różne uwarunkowania pogodowe i terenowe, umożliwia on szkolenie operatorów w całym zakresie obowiązków, przygotowując ich do służby zarówno na jednostkach cywilnych, jak i wojskowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra