Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wznowienie lotów F-15 na Okinawie

Lotnictwo wojskowe, 31 maja 2013

Dowództwo bazy wojsk lotniczych USA Kadena zdecydowało się na wznowienie lotów myśliwców F-15, zawieszonych po niedawnym wypadku z udziałem jednej z maszyn tego typu.

18th Wing USAF dysponuje ok. 80 statkami powietrznymi w tym: 52 myśliwcami F-15, 15 zbiornikowcami KC-135, 2 samolotami wczesnego ostrzegania E-3 oraz 10 śmigłowcami poszukiwawczo-ratowniczymi HH-60 / Zdjęcie: USAF

Do wypadku z udziałem stacjonującego na terenie bazy Kadena na Okinawie F-15C doszło przed 3 dniami (F-15 wpadł do Pacyfiku, 2013-05-28). W czasie zwykłego lotu szkoleniowego pilot maszyny stracił nad nią kontrolę, w wyniku czego podjął decyzję o katapultowaniu się. Myśliwiec spadł do Pacyfiku około 115 km na wschód od Okinawy.

W następstwie wtorkowego zdarzenia dowództwo bazy profilaktycznie zawiesiło loty wszystkich F-15C/D. Zgodnie ze standardową procedurą myśliwce zostały poddane przeglądowi. W jego wyniku nie wykryto istotnych usterek technicznych, w związku z czym zadecydowano o wznowieniu operacji powietrznych. Nie poinformowano jednak, czy określono już wstępną przyczynę wtorkowego wypadku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.