Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Docelowe SSJ 100 dla Aerofłotu

Lotnictwo cywilne, 31 maja 2013

Przedstawiciele spółki Suchoj poinformowali o dzisiejszym przekazaniu Aerofłotowi pierwszego odrzutowca regionalnego Superjet 100 (SSJ 100) w docelowej konfiguracji.

Jeden z pierwszych SSJ 100 narodowego rosyjskiego przewoźnika / Zdjęcie: Gleb Osokin

Kiedy w 2005 producent i przewoźnik zawarli umowę o zakupie 30 SSJ 100, zakładano, że będą one wykorzystywane w jednoklasowej aranżacji dla 98 pasażerów. Później jednak zmieniono zlecenie. Zażądano od Suchoja istotnych zmian w kabinie pasażerskiej, w tym wyodrębnienia klasy biznesowej. Zmodyfikowano też system zarządzania lotem, a radar pogodowy wzbogacono o funkcję detekcji kierunku wiatru.

Ze względu na fakt, że zmiany pociągały za sobą konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań, które opóźniłyby cały program, zdecydowano się na dostarczenie partii 10 samolotów w pierwotnej konfiguracji (lekkiej), zaś pozostałych 20 w docelowej (pełnej).

Przekazany dzisiaj Aerofłotowi egz. o nr fabrycznym 95025 i bocznym RA-89014 jest pierwszym z drugiej transzy dostaw. Otrzymał on nazwę własną Walery Sysowskij zgodnie z polityką linii honorowania w ten sposób swoich zasłużonych pracowników. Sysowskij był inżynierem pokładowym wchodzącym w skład załogi pierwszego Ił-96, który pokonał trasę Moskwa-Nowy Jork.

Pierwszy SSJ 100 rozpoczął służbę w Aerofłocie w czerwcu 2011 (Drugi Superjet 100 Aerofłotu, 2011-08-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra