Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oprogramowanie dla Avinor

Lotnictwo cywilne, 31 lipca 2013

IFS wdraża moduły swojego oprogramowania IFS Applications 8 dla norweskiej, państwowej spółki Avinor zajmującej się obsługą ruchu lotniczego. Będzie z niego korzystało 3900 pracowników przedsiębiorstwa.

Wnętrze jednej z wież kontroli lotów norweskiego portu lotniczego / Zdjęcie: Avinor

Norweska spółka wybrała w grudniu 2012 kilka modułów oprogramowania Applications 8, z przeznaczeniem do wykorzystania za pomocą smartfonów. System będzie użyty do wsparcia procesu zarządzania w odniesieniu do kwestii bezpieczeństwa i jakości pracy, ochrony środowiska oraz zarządzania ryzykiem. Pracownicy przedsiębiorstwa będą mogli składać raporty – także w czasie wykonywania obowiązków w terenie – po czym uzyskane informacje będą przetwarzane z wykorzystaniem struktury zwanej kostką OLAP. System zastąpi własne, dotąd stosowane rozwiązania Avinor. Jego wprowadzenie wiąże się m.in. z rygorystycznymi przepisami prawa i wysokimi wymogami, które musi spełniać operator lotnisk.

Koszt zakupu licencji i wdrożenia systemu wyceniono na 10 mln NOK, czyli ok. 5,3 mln zł. Zakończenie realizacji kontraktu przewidziano na czerwiec 2014. Taki termin wiąże się z koniecznością zintegrowania w jeden system aż 3900 użytkowników, przetestowanie działania systemu i likwidację potencjalnych usterek. W prace zaangażowano Din ERP, dostawcę dedykowanych interfejsów niezbędnych do sprawnego działania systemu.

Avinor jest państwową spółką podległą ministrowi transportu i komunikacji. Odpowiada za obsługę 46 lotnisk, w tym 14 współużytkowanych przez wojsko. Jej pracownicy zajmują się m.in. kontrolą lotów, dostarczaniem informacji meteorologicznych, ochroną portów i zapewnieniem usług medycznych. Dla IFS kontrakt jest kolejnym już przedsięwzięciem w branży lotniczej. W Skandynawii od lat współpracuje m.in. z Saabem (IFS ponownie z Saabem, 2012-09-21). Obecnie oferuje swoje oprogramowanie także dla urządzeń mobilnych (IFS Flight Log, 2013-05-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.