Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie kolejnego kutra typu Legend

Marynarka wojenna, 14 sierpnia 2013

Huntington Ingalls Industries (HII) poinformowało o wodowaniu kolejnego kutra typu Legend, NSC Hamilton (WMSL 753), przeznaczonego dla straży wybrzeża USA (USCG).

Kutry typu Legend wprowadzane są do służby w ramach programu Deepwater. Jego założeniem jest m.in. wymiana, kosztem 24 mld USD, wyposażenia USCG i umożliwienie jego funkcjonowania na sieciocentrycznym polu walki. Jest to o tyle ważne, że na czas wojny struktury straży wybrzeża włączane są do US Navy. Z tego względu wdrażane w ramach omawianego programu urządzenia muszą być w pełni kompatybilne z rozwiązaniami wojskowymi / Zdjęcie: HII

Wodowanie okrętu odbyło się w zeszłym tygodniu, jednak HII poinformowało o nim dopiero niedawno. NSC Hamilton (na zdjęciu) jest 4. z serii 8 kutrów typu Legend, zamówionych przed kilkoma laty przez USCG. Docelowo mają one zastąpić używane od ponad 40 lat jednostki typu Hamilton (Odmładzana flota US Coast Guard, 2008-05-09).

Wodowanie NSC Hamilton jest istotnym etapem na drodze do wprowadzenia okrętu do służby w USCG. Kolejnym tego typu wydarzeniem będzie chrzest, do którego ma dojść 26 października. Przekazanie kutra odbiorcy ma nastąpić pod koniec 2014. Producent okrętów prowadzi jednocześnie prace nad kolejnymi jednostkami omawianego typu.

Stępka pod 5. z nich, przyszły NSC Joshua James (WMSL 754), została położona 17 maja. Okręt jest już ukończony w 32%. Do jego wodowania ma dojść wiosną 2014. HII rozpoczęło też wstępne prace przy budowie następnej jednostki typu Legend, NSC Sumner Kimball (WMSL 755). Producent przygotowuje również materiały na kolejny, NSC Douglas Munro (WMSL 756).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.