Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne okręty dla CCG

Marynarka wojenna, 08 października 2013

Kanadyjska straż wybrzeża (CCG) złożyła zamówienie na dodatkowe 10 okrętów i statków pomocniczych. Jego wartość wynosi 3,3 mld USD.

Zamówienie na dodatkowe 10 okrętów dla straży wybrzeża Kanady dowodzi zaufania tej instytucji do Vancouver Shipyards. Podobnie zresztą, jak wcześniejsze zlecenie na zaprojektowanie i budowę wspomnianego lodołamacza CCGS John G. Diefenbaker (wizualizacja na rysunku). Według obecnych planów ma on wejść do służby w 2017 i zastąpić obecnie użytkowany wiekowy CCGS Louis S. St-Laurent / Rysunek: CCG

Zlecenie zostało złożone jednemu z największych kanadyjskich przedsiębiorstw stoczniowych, Vancouver Shipyards. W ramach jego realizacji, podmiot dostarczy Canadian Coast Guard 10 jednostek, służących m.in. do badania środowiska morskiego na kontrolowanych przez Ottawę akwenach oraz ochrony łowisk przed kłusownikami.

Zamówienie zostało złożone przez CCG w ramach realizacji ambitnego rządowego programu modernizacji wyposażenia straży wybrzeża i marynarki wojennej, National Shipbuilding Procurement Strategy. W przeszłości władze w Ottawie zamówiły już około 140 jednostek za cenę ok. 36 mld USD (36 mld USD na kanadyjskie okręty, 2011-10-20).

Co ciekawe, jednym ze zleceniobiorców jest Vancouver Shipyards. Na mocy decyzji Ottawy z 2011, przedsiębiorstwo to ma dostarczyć odbiorcom 7-8 jednostek, w tym m.in. okręty zaopatrzeniowe, statki badawcze oraz lodołamacz CCGS John G. Diefenbaker. Wartość zlecenia sprzed 2 lat wynosi 8 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.