Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie uzbrojenie dla Angoli

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 16 października 2013

Rosoboroneksport dostarczy Angoli sprzęt wojskowy i uzbrojenie oraz wybuduje w tym kraju fabrykę amunicji. Łączna wartość transakcji szacowana jest na 1 mld USD.

18-milionowa Angola dysponuje jedną z silniejszych armii Czarnej Afryki. W czasie pokoju liczy ona prawdopodobnie ok. 100-110 tys. żołnierzy, wyposażonych głównie w poradziecką broń, w tym ponad 100 czołgów T-54/-55 i ponad 200 BWP-1/2 / Zdjęcie: MO Angoli

Według rosyjskich mediów, w pakiecie tym jest także 18 myśliwców Su-30K, które wcześniej służyły w indyjskich wojskach lotniczych. Samoloty zostały dostarczone Hindusom w latach 1997-1999. Z powodu nieopłacalności zmodernizowania ich do wersji Su-30MKI, zostały wycofane ze służby w 2006, a później rozmontowane i zmagazynowane. Indie zwróciły je Rosji w 2007.

Od 2008 były przewożone na Białoruś, gdzie trafiły do 558. Lotniczych Zakładów Remontowych w Baranowiczach. Zainteresowanie ich nabyciem zgłaszała Białoruś, po modernizacji do wersji Su-30KN oraz Syria, Sudan i Wietnam. W maju br. Aleksander Michiejew, z-ca dyrektora korporacji Rosoboroneksport, informował o prowadzonych rozmowach z przedstawicielami Etiopii (Ex-indyjskie Su-30K trafią do Etiopii, 2013-07-05).

Aktualnie w Baranowiczach trwa remont pierwszej partii, liczącej 4 Su-30K. Modernizacja i doposażenie wszystkich 18 samolotów powinno zakończyć się przed końcem roku. Cena jednostkowa zmodernizowanego Su-30K szacowana jest na 15 mln USD.

Na liście są też śmigłowce transportowe Mi-17, czołgi, sprzęt artyleryjski oraz broń palna i amunicja. Rosyjskie przedsiębiorstwa wybudują również w Angoli zakład produkujący amunicję oraz przeprowadzą obsługę techniczną dotychczas używanego przez angolską armię, uzbrojenia produkcji rosyjskiej / radzieckiej. Umowy miały być podpisane w ub. tygodniu podczas wizyty w tym kraju rosyjskiego wicepremiera Dmitrija Rogozina.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.