Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hitfist z Siemianowic

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 października 2013

W ramach zobowiązań offsetowych Oto Melara przedłuży Wojskowym Zakładom Mechanicznym z Siemianowic Śląskich o 2 lata licencję na montaż, integrację oraz produkcję wieży Hitfist-30P do transporterów opancerzonych Rosomak.

Umowę na licencyjną produkcję wież Oto Melara HITFIST-30P z 30-mm armatami ATK Bushmaster II (Mk 44) podpisano w 2006. Pierwotnie planowano dostarczyć ich 270, później zwiększono tę liczbę do ponad 300 / Zdjęcie: Inspektorat Wsparcia

Projekt nowej umowy daje polskiemu zakładowi prawo do obsługi, modyfikacji, napraw i remontów wież montowanych w polskich transporterach. Negocjacje w tej sprawie zakończył zespół ekspertów Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojskowych Zakładów Mechanicznych (WZM). Projekt uzgodnionej umowy offsetowej został przekazany do Ministerstwa Gospodarki, które w imieniu rządu zawrze z Oto Melarą umowę.

W ramach zobowiązań offsetowych przedstawiciele Oto Melary zobowiązali się także do przekazania WZM szczegółowej dokumentacji technicznej wieży oraz przeszkolenia grupy pracowników, którzy będą wykonywali naprawy podzespołów wieży, prowadzone dotychczas we Włoszech. W tym celu Włosi przekażą również, nieodpłatnie, kosztujący ok. 4,5 mln euro przyrząd diagnostyczny AT, który umożliwia lokalizację uszkodzonego elementu niesprawnej wieży.

W lipcu wygasła zawarta w 2003 umowa licencyjna, na mocy której polskie zakłady montowały i zabudowywały na podwoziach bazowych transporterów Rosomak załogowe wieże bojowe Hitfist-30P, opracowane przez włoskie przedsiębiorstwo Oto Melara. Dotychczas były one montowane była w ZM Bumar Łabędy w Gliwicach (Trzysetna wieża z Łabęd, 2012-11-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.