Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trwają testy Taranisa

Lotnictwo wojskowe, 27 października 2013

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii ujawniło, że trwają próby w locie bezzałogowca bojowego Taranis. Według mediów, są one realizowane na australijskim poligonie Woomera.

Rysunek: BAE Systems

Ministerstwo obrony (MoD) Wielkiej Brytanii potwierdziło, że od 2010 trwają próby naziemne demonstratora technologii bezzałogowca bojowego stealth Taranis (Premiera Taranisa, 2010-07-12). Sensacją jest równoczesne ujawnienie, że w 2013 rozpoczęły się jego próby w locie. Według brytyjskich mediów, są one realizowane na poligonie Woomera w południowej Australii.

Program Taranis jest jednym z najbardziej utajnionych w Wielkiej Brytanii. Szczątkowe informacje o stanie prac nad nim znalazły się w raporcie dla parlamentu z 25 października o rozwijaniu systemów bezzałogowych dla sił zbrojnych i innych agend państwowych.

Demonstrator Taranisa został zbudowany przez BAE Systems. Jest napędzany silnikiem Rolls-Royce Turbomeca Adour. Z informacji jego producenta z 1 sierpnia wynikało, że oblot Taranisa jest planowany na drugą połowę 2013.

Koszt programu Taranis został określony na 180 mln GBP.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.