Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zysk Aero Vodochodów

Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 maja 2008

W ubiegłym roku czeska wytwórnia lotnicza po raz pierwszy od wielu lat uzyskała zysk - 236 mln koron przy sprzedaży równej 4,3 mld koron.

W 2006 strata Aero Vodochodów wyniosła aż 964,3 mln koron przy obrotach na poziomie 2,9 mld koron. W 2007 wytwórnia przebudowała na zamówienie czeskiego ministerstwa obrony 4 samoloty L-159T1 (Dostawa przebudowanych L-159), zaś o 30% wzrosły dostawy kadłubów śmigłowców S-76C (Dwusetny kadłub S-76C z Czech). Ważnym krokiem dla wytwórni był zakup Rotortech Composites Ltd., co pozwoliło na rozszerzenie zakresu produkcji o podzespoły kompozytowe. Ich produkcję rozpoczęto także w rodzimej wytwórni. W 2008 Aero Vodochody zamierzają nadal inwestować w nowe technologie. Jak poinformował prezes spółki, Peter Ondro, nakłady inwestycyjne w br. wyniosą 150 mln koron. Do 2012 wytwórnia chce zainwestować 1,5 mld koron.

Według Petera Ondro, Aero Vodochody nadal będą rozwijać działalność kooperacyjną. Plany przewidują wzrost zysku do 400 mln koron. Aero Vodochody rozpoczynają obecnie dostawy centropłatów samolotów C-27J dla Alenia Aeronautica i podzespołów do Embraerów 170/190 dla Latecoere (kontrakt wart miliard koron zawarto w październiku 2007).

Głównym źródłem wcześniejszych problemów Aero Vodochodów była współpraca z Boeingiem. Amerykański koncern miał uratować wytwórnię, tymczasem po wypompowaniu ze spółki ponad miliarda dolarów, pozostawił ją z długiem sięgającym pół miliarda. Obecnie właścicielem 100% akcji Aero Vodochodów jest prywatna grupa finansowa Penta.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.