Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawa przebudowanych L-159

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 listopada 2007

23 listopada Czechach odbyła się uroczystość przekazania wojskom lotniczym czterech L-159T1, czyli przebudowanych do wersji dwumiejscowej modeli L-159A.

Zdjęcie: MO Czech

W 21. bazie lotnictwa taktycznego w Caslawiu odbyła się uroczystość przekazania przez AERO Vodochody a.s. wojskom lotniczym 4 L-159T1. 8 grudnia 2005 zakład podpisał porozumienie ramowe o wsparciu serwisu czeskich bojowych i szkolnych L-159 oraz L-39 do 2029. W ramach tej umowy zakłady otrzymały 26 czerwca 2006 zamówienie na prostą przebudowę 4 bojowych L-159A do wersji dwumiejscowej o oznaczeniu T1, wraz z pakietem serwisowym i szkoleniowym.

Samoloty te w ciągu swojej służby powinny wylatać 32 tys. h, co oznacza możliwość wyszkolenia 210 pilotów. Zmodernizowane maszyny mają niemal identyczne wyposażenie, jak wersja bojowa. Przekazanie wojsku 4 L-159T1 nie jest uroczystością zbyt optymistyczną. Pierwotnie Czesi zakupili 72 bojowych L-159A i 2 dwumiejscowe maszyny wersji B. Szybko jednak okazało się, że to liczba na wyrost. Jedynym, który odniósł korzyści z tego kontraktu okazał się amerykański Boeing (Radar i jego ochrona).

Już w 2004 nasi sąsiedzi zadecydowali, że w służbie pozostanie jedynie 18, a w rezerwie 6 samolotów. Od teraz będą to 20 bojowe i 4 szkolne L-159.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.