Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polska broń dla Mali

Strategia i polityka, 15 listopada 2013

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o przekazaniu siłom zbrojnym Mali 170 t sprzętu wojskowego, w tym broni i amunicji, o łącznej wartości 11,5 mln zł.

Wyposażenie z Polski dotarło do Mali na pokładach dwóch samolotów An-124 Rusłan

Przekazany przez Polskę sprzęt pochodził z zasobów Agencji Mienia Wojskowego. W donacji znalazły się m.in. karabinki AKM , wyrzutnie niekierowanych pocisków rakietowych, amunicja strzelecka kalibrów 7,62 mm i 12,7 mm oraz pociski do granatników przeciwpancernych.

Pierwsza partia pomocy dotarła do stolicy Republiki Mali, Bamako 11 listopada, a druga – 13 listopada. Protokół o przekazaniu sprzętu wojskowego podpisano uroczyście wczoraj, w miejscowości Kati. Dokument sygnowali: dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Mali, ppłk Mieczysław Spychalski i płk Mustafa Drabo dyrektor Departamentu Materiałów, Paliw i Transportu malijskich sił zbrojnych.

Zdjęcia: PKW Mali

Od lutego 2013 w Mali, w ramach Misji Szkoleniowej Unii Europejskiej (European Union Training Mission − EUTM), swoje zadania wykonuje Polski Kontyngent Wojskowy (PKW), którego żołnierze stacjonują w bazach Koulikoro i Bamako. Ich zadaniem jest szkolenie malijskich żołnierzy formacji logistycznych oraz zabezpieczenie transportowe i inżynieryjne misji EUTM (Pokaz polskiego sprzętu saperskiego w Mali, 2013-06-13).

Obecnie w Mali swoje zadania wykonuje 20 polskich żołnierzy w składzie II zmiany PKW pod dowództwem ppłk. Mieczysława Spychalskiego. Cała misja UE liczy 200 instruktorów i 250 żołnierzy ochrony z ponad 20 państw. W październiku br. Polacy rozpoczęli szkolenie kompanii logistycznej dla trzeciego z czterech batalionów malijskiego wojska, których tworzenie jest realizowane przy pomocy Europejczyków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.