Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

G/ATOR dla US Navy?

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 21 listopada 2013

Northrop Grumman otrzymał zlecenie na zbadanie możliwości przystosowania naziemnych stacji radiolokacyjnych AN/TPS-80 Ground/Air Task Oriented Radar (G/ATOR) do pracy na okrętach marynarki wojennej USA (US Navy).

AN/TPS-80 Ground/Air Task Oriented Radar (G/ATOR) to radar z aktywną anteną fazowaną (AESA). Urządzenie jest w stanie wykonywać wiele zadań. Przystosowano je do detekcji m.in. załogowych i bezzałogowych statków powietrznych, pocisków samosterujących, a także pocisków artyleryjskich / moździerzowych / Zdjęcie: Northrop Grumman

Zlecenie zostało złożone przez Biuro Badań Marynarki Wojennej (Office of Naval Research). Jego wartość wynosi 6 mln USD (18,7 mln PLN), a czas obowiązywania to 18 miesięcy.

W ramach zleconych prac, Northrop Grumman przeprowadzi badania nad możliwością przystosowania stacji radiolokacyjnej AN/TPS-80 do pracy na pokładach większych okrętów US Navy, w tym m.in. lotniskowców i krążowników. W przyszłości producent ma otrzymać kolejne zlecenie, dotyczące ewentualnej miniaturyzacji urządzenia i umożliwienia tym samym jego przenoszenia przez mniejsze jednostki nawodne marynarki wojennej USA.

AN/TPS-80 to wielozadaniowa stacja radiolokacyjna opracowywana przez Northrop Grumman dla jednostek Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC) (Test AN/TPS-80 G/ATOR, 2013-03-28). Zamontowanie radiolokatora w pojeździe zwiększa zakres użycia operacyjnego.

Jego ewentualne przystosowanie do pracy na pokładach okrętów nawodnych US Navy ma pozwolić na wycofanie ze służby obecnie użytkowanych trój- i dwuwspółrzędnych radiolokatorów AN/SPS-48 i AN/SPS-49. Warto przypomnieć, że Northrop Grumman ma już doświadczenie w produkcji stacji radiolokacyjnych na potrzeby morskiego komponentu sił zbrojnych USA, oferując US Navy radary AN/SPQ-9B, montowane m.in. na pokładach niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra