Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kambodża odbiera Z-9

Lotnictwo wojskowe, 27 listopada 2013

Królewskie wojska lotnicze Kambodży odebrały 12 śmigłowców Z-9.

Śmigłowce Z-9 przekazane wojskom lotniczym Kambodży / Zdjęcie: Sinhua

Wiropłaty zostały przekazane Kangtrop Akas Khemarak Humin (KAKH, królewskim wojskom lotniczym Kambodży) w poniedziałek, podczas uroczystości w bazie lotniczej Phnom Penh. W ceremonii wzięli udział wicepremier i minister obrony Tea Banh i ambasador Chin Bu Jianguo.

Dostawcą Z-9 jest China National Aero-Technology Import and Export Corporation (CATIC). Konstrukcja ta jest licencyjną kopią francuskiego Eurocoptera AS365 Dauphin.

/ Zdjęcie: The Phnom Pehn Post

Nowe śmigłowce KAKH, w liczbie 12, kosztowały 195 mln USD (602 mln PLN). W celu umożliwienia ich zakupu, w sierpniu 2011 rząd w Pekinie udzielił Kambodży kredytu (Kambodża kupuje Z-9, 2011-08-22).

Jak powiedział minister Tea Banh, dzięki Z-9 rodzime wojska lotnicze będą mogły lepiej bronić integralności kraju i prowadzić operacje w trudno dostępnych rejonach. Wiropłaty posłużą także do niesienia pomocy humanitarnej ofiarom klęsk żywiołowych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.