Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnienie F125

Marynarka wojenna, 04 grudnia 2013

Program budowy nowych niemieckich fregat F125 zaliczy roczne opóźnienie. Pierwsza z jednostek zostanie przekazana odbiorcy w 2017.

Jedna z wielu wizualizacji przyszłych niemieckich fregat F125. Koszt jednostkowy okrętów ma wynosić 650 mln EUR (2,7 mld PLN). Po ich wejściu do służby (pierwotnie w latach 2016-2018), będą największymi jednostkami Deutsche Marine. Zastąpią wycofywane systematycznie z linii fregaty typu Bremen / Rysunek: MO Niemiec

O problemach związanych z budową pierwszej z fregat F125 poinformował niemiecki resort obrony, a także przedsiębiorstwo stoczniowe ThyssenKrupp Marine Systems, wchodzące wspólnie z Friedrich Lürssen Werft GmbH & Co w skład odpowiadającego za dostawę okrętów konsorcjum ARGE F125.

Budowa pierwszej z fregat F125 rozpoczęła się w 2011 (Budowa F125 rozpoczęta, 2011-05-12, Stępka pod F125 położona, 2011-11-06). Według wstępnych założeń przekazanie jej odbiorcy, Deutsche Marine (marynarce wojennej Niemiec), miało nastąpić w 2016. Zmodyfikowany terminarz zakłada odbiór dopiero w 2017.

Powodem rocznego opóźnienia są problemy napotkanie podczas budowy okrętu. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o odrywanie się od kadłuba fregaty warstwy specjalnego poszycia ognioochronnego. Jego ponowne nałożenie, w tym oddzielenie od siebie złączonych już sekcji kadłuba, ma kosztować 100 mln EUR (420,2 mln PLN). Berlin domaga się, aby dodatkowe koszta zostały poniesione nie przez podatników, a przez producentów fregat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.