Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gigantyczny saudyjski kontrakt na TOW-2

Wojska lądowe, 11 grudnia 2013

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres USA o możliwej sprzedaży Arabii Saudyjskiej ponad 15,5 tys. ppk TOW-2A/2B.

Zdjęcie: US Army

Zamówione ppk TOW mają trafić do oddziałów wojsk lądowych (1000 TOW-2A i 750 TOW-2B) i Gwardii Narodowej Arabii Saudyjskiej (9650 TOW-2A i 4145 TOW-2B Aero naprowadzanych radiowo). Dodatkowo, Saudyjczycy otrzymają również pociski przeznaczone do prób, po 7 TOW-2A/2B dla wojsk lądowych oraz 91 TOW-2A i 49 TOW-2B dla Gwardii Narodowej.

Wartość zlecenia to 1,07 mld USD (3,2 mld PLN). Za produkcję i dostawy ppk TOW odpowiadać będzie Raytheon. Przyszłe porozumienie nie zawiera w sobie opcji offsetu.

Poza pociskami, Saudyjczycy zamówili również pakiet części zamiennych, a także usługi wsparcia technicznego i logistycznego, środki magazynowania oraz zestawy szkoleniowe dla użytkowników.

Saudyjskie siły zbrojne użytkują już ppk TOW. Zamówione zestawy mają wspomóc oddziały wojsk lądowych i Gwardii Narodowej w walce z aktywnymi w kraju ugrupowaniami ekstremistycznymi, a także w działaniach bojowych podejmowanych wespół z USA (349 mln USD na TOW, 2012-10-09).

Warto zaznaczyć, że jest to już kolejne w ostatnich latach zlecenie Rijadu na ppk TOW. W 2009 Saudyjczycy przedłożyli DSCA zamówienie na 2742 TOW-2A (BGM-71E z głowicą tandemową), w tym 42 pociski do prób, o wartości 177 mln USD (536,6 mln PLN).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.