Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie kolejnego, koreańskiego U214

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 06 czerwca 2008

Stocznia Hyundai Heavy Industries w Ulsan zwodowała wczoraj trzeci, ostatni z serii zamówionych okrętów podwodnych typu U214. Jednostka została ochrzczona imieniem An Jung-geun Ham, na cześć koreańskiego bohatera narodowego.


An Jung-geun Ham to okręt o wyporności 1700 t (pełnej 1980 t) i długości 65 m. Załoga składa się z 27 marynarzy. Uzbrojenie tworzy 8 wyrzutni torped, przy czym polowa z nich przystosowana jest do odpalania pocisków przeciwokrętowych Harpoon. W odróżnieniu od innych jednostek tego typu, koreańskie okręty wyposażono również w nadajnik niskiej mocy dla radaru SPHINX-D Thales Defence Deutschland GmbH. Pozwala on na cichą pracę systemu w czasie prowadzenia działań specjalnych. Koreańczycy ujawnili, że ich jednostki mogą schodzić na głębokość 400 m. Oficjalne dane niemieckiego producenta mówiły do tej pory o 250 m / Zdjęcie: Marynarka Wojenna Republiki Korei

W ten sposób liczba okrętów podwodnych tego państwa zwiększyła się do 12. U214 to nowoczesne jednostki, z dieslowskim napędem, pracującym w zamkniętym obiegu powietrza, co pozwala na działanie w zanurzeniu przez 3 tygodnie, zaprojektowane przez niemiecką Howaldtswerke-Deutsche Werft. Wywodzą się z jednostek typu U212, choć brakuje w nich części najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów.

Obecnie trzon sił podwodnych Korei Południowej (nie licząc jednostek miniaturowych) stanowi 9 jednostek typu Chang Bogo, czyli U209. 27 grudnia 2007 marynarka wojenna Korei Południowej przyjęła do służby pierwszy okręt typu U214, Son Won-il (co dało również miejscową nazwę typu tych jednostek; zobacz: Pierwszy koreański U214). Przyjęcie pozostałych dwóch okrętów planowane jest na listopad 2008 i listopad 2009.

Władze wojskowe w Seulu chcą do 2018 zakupić kolejne 3 okręty typu U214.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.