Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cięcie blach pod indonezyjską Sigmę

Marynarka wojenna, 16 stycznia 2014

Damen Schelde Naval Shipbuilding (DSNS) poinformowało o rozpoczęciu cięcia blach pierwszej indonezyjskiej fregaty budowanej na podstawie projektu Sigma 10514.

Strona holenderska będzie odpowiedzialna za wyprodukowanie 2 modułów przyszłej indonezyjskiej fregaty. Te zostaną następnie wysłane do zakładów Pt Pal Shipyard Indonesia, gdzie odbędzie się montaż końcowy okrętu / Zdjęcie: DSNS

Ceremonia cięcia blach została przeprowadzona symultanicznie na terenie zakładów Damen Schelde Naval Shipbuilding (DSNS) w Vlissingen na południu Holandii, a także w zlokalizowanych w Surabaja w Indonezji zakładach stoczniowych Pt Pal Shipyard Indonesia. Indonezyjczycy występują w całym przedsięwzięciu jako jego główny wykonawca. Warto zaznaczyć, że działają jednak w oparciu o transfer technologii od Holendrów, a także przy ich pełnym wsparciu technicznym.

Okręt, którego budowa symbolicznie rozpoczęła się wczoraj, został zamówiony w połowie 2012 (Kolejna Sigma dla Indonezji, 2012-06-07). Co ciekawe, przedwczoraj Indonezja złożyła oficjalne zamówienie na bliźniaczą jednostkę, prace nad którą ruszą w ciągu pół roku. Indonezyjskie Sigmy zostaną wyposażone m.in. w systemy kierowania ogniem dostarczone przez Thalesa (Thales doposaży indonezyjskie Sigmy, 2013-11-19).

W skład pakietu wyposażenia dostarczonego przez Thales wejdą m.in.: systemy dowodzenia Tacticos, trójwspółrzędne stacje radiolokacyjne SMART-S Mk 2, radary kierowania ogniem STIR 1.2 Mk 2 EO oraz sonary Kingklip.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.