Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Parada oszustów

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 17 stycznia 2014

34 oficerów US Air Force sprawujących nadzór nad wyrzutniami pocisków LGM-30 zostało odsuniętych od obowiązków ze względu na ściąganie podczas comiesięcznych testów.

Szef Sztabu US Air Force gen. Mark A. Welsh III i Sekretarz Wojsk Lotniczych Deborah Lee James udzielają wyjaśnień w sprawie oficerów odpowiedzialnych za nadzór nad wyrzutniami międzykontynentalnych pocisków balistycznych podczas konferencji prasowej w Pentagonie / Zdjęcie: Scott M. Ash, US Air Force

Szefostwo US Air Force znów ma powody do zastanowienia się nad poziomem morale w Air Force Global Strike Command. Kilka miesięcy po wyczynach gen. Careya w Moskwie (Rozrywkowy generał, 2014-01-10) na światło dzienne wypłynęła kwestia profesjonalizmu oficerów sprawujących nadzór nad wyrzutniami międzykontynentalnych pocisków balistycznych LGM-30 Minuteman III.

Sprawa została ujawniona przypadkiem, gdy śledczy z Air Force Office of Special Investigations sprawdzali doniesienia o posiadaniu narkotyków przez 2 oficerów 341st Missile Wing z bazy USAF Mallmstrom w Montanie. Wówczas okazało się, że jeden z nich rozsyłał pocztą elektroniczną do 16 swoich kolegów, w stopniu od podporucznika do kapitana, odpowiedzi na pytania zawarte w comiesięcznym teście sprawdzającym poziom wyszkolenia personelu odpowiedzialnego za odpalanie LGM-30. Proceder ten kwitł w sierpniu i wrześniu ub. r. Po przesłuchaniu wszystkich żołnierzy w bazie okazało się, że w sprawę zamieszanych jest 17 kolejnych oficerów, którzy co najmniej wiedzieli, że rozpowszechniane są w/w materiały.

Nie wiemy jeszcze, ilu z nich wykorzystało informacje, ale wiemy, że żaden nie zgłosił [oszustwa] swojemu dowódcy – poinformował media na specjalnej konferencji, zwołanej w Pentagonie, gen. Mark A. Welsh III, szef sztabu US Air Force. Wszyscy 34 oficerowie zostali natychmiast pozbawieni uprawnień i odsunięci od służby. Gen Welsh zapowiedział też, że każdy żołnierz z dwóch innych skrzydeł mających w wyposażeniu pociski balistyczne Minuteman III, stacjonujących w bazach Francis E. Warren w Wyoming i Minot w Dakocie Pn., zostanie przesłuchany na okoliczność posiadania lub wiedzy na temat posiadania przez innych odpowiedzi do testów. Dodatkowo niezwłocznie przeprowadzono kolejne sprawdziany ich umiejętności.

Wspomniane na wstępie śledztwo dotyczące posiadania narkotyków do celów rekreacyjnych dotyczy 11 oficerów, poruczników i kapitanów, z 6 baz US Air Force. Oprócz 2 bohaterów skandalu z testami jest wśród nich oficer z bazy Francis E. Warren i lotnicy z baz Edwards i Vandenberg w Kalifornii, Schriever w Kolorado i RAF Lakenheath w W. Brytanii. W reakcji na ujawnione problemy Sekretarz Obrony Chuck Hagel udał się z wizytą do bazy Francis E. Warren. Podczas spotkania z oficerami i żołnierzami zachwalał ich poświęcenie i profesjonalizm, nie odnosząc się do w/w kwestii.    


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.