Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

15,7 mld USD rosyjskiego eksportu uzbrojenia

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 lutego 2014

W 2013 rosyjskie przedsiębiorstwa wyeksportowały uzbrojenie i sprzęt wojskowy o wartości 15,7 mld USD. FR została wyprzedzona tylko przez USA.

Wóz wsparcia ogniowego BMPT-72 Terminator-2 / Zdjęcie: Gołos Rossii

W czasie wystawy DEFEXPO-2014 w New Delhi zastępca dyrektora FSWTS (federalnej służby ds. współpracy wojskowo-technicznej), Wiaczesław Dzirkali poinformował, że wartość dostaw eksportowych rosyjskiego uzbrojenia w 2013 wyniosła 15,7 mld USD (w 2012 było to 15,2 mld USD, patrz: Wzrost rosyjskiego eksportu uzbrojenia, 2013-04-04). Blisko jedna trzecia tej kwoty trafiła do Rosji z Indii. Według informacji Dzirkaliego, było to 4,78 mld USD.

Podobne proporcje ma obecny portfel zamówień na rosyjskie uzbrojenie. Jego wartość sięga 40 mld USD, z czego ok. 30% przypada na Indie. Mimo przegrania w ostatnim czasie kilku ważnych przetargów na rynku indyjskim, New Delhi pozostaje najważniejszym nabywcą uzbrojenia z FR.

Warto pamiętać, że od niedawna o zamówienia Indii walczy największy światowy eksporter broni – Stany Zjednoczone, które oferują sprzęt bardziej zaawansowany technicznie, choć z bardzo ograniczonym dostępem do technologii. Dzięki swej pozycji politycznej, USA są obecnie niepodważalnym liderem eksportu uzbrojenia. FR zajmuje w tej rywalizacji drugie miejsce.

Głównym rosyjskim eksporterem uzbrojenie jest Rosoboroneksport. Według szefa, Anatolija Isajkina, w 2013 sprzedał on odbiorcom zagranicznym broń wartą 13,2 mld USD (w 2012 – 12,9 mld USD). Oznacza to, że pozostałe rosyjskie podmioty uzyskały z eksportu broni ok. 2,5 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.