Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

VietJetAir finalizują zamówienie na Airbusy

Lotnictwo cywilne, 11 lutego 2014

Dziś na targach lotniczych w Singapurze linie VietJetAir zawarły z Airbusem ostateczną umowę w sprawie kupna samolotów z rodziny A320.

Samoloty z rodziny A320 w barwach VietJetAir / Rysunek: Airbus

Jak informowaliśmy wcześniej, niskokosztowe linie VietJetAir z Wietnamu postanowiły jesienią ub. r. zakupić samoloty z rodziny Airbus A320 (VietJetAir kupują 100 Airbusów, 2013-09-26). Dzisiaj, podczas trwającego Singapore Air Show podpisano ostateczną umowę w tej sprawie.

Porozumienie zostało sygnowane przez Nguyen Thi Phuong Thao, wiceprezesa VietJetAir i Fabrice’a Brégiera, prezesa Airbusa. Przy podpisywaniu umowy obecni byli Dinh La Thang, wietnamski minister transportu i Le Luong Minh, sekretarz generalny ASEAN. Wiążące zamówienia obejmują 42 A320neo, 14 A320ceo i 7 A321ceo, a także 30 opcji kupna. Ponadto przewoźnik wyleasinguje 8 kolejnych A320 od stron trzecich.

Obecnie linia eksploatuje 11 dzierżawionych A320. Dostawy A320ceo, napędzanych silnikami CFM International CFM56, rozpoczną się w br. Od 2018 do floty dołączą A320neo. Decyzja co do ich zespołu napędowego nie została jeszcze podjęta. W grę wchodzą CFM Leap 1A lub Pratt & Whitney PW1000G.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.