Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

W Ekwadorze rozbił się HAL Dhruv

Lotnictwo wojskowe, 22 lutego 2014

W katastrofie śmigłowca HAL Dhruv używanego przez władze Ekwadoru zginęły 3 osoby z 4 znajdujących się na pokładzie.

Rozbity śmigłowiec to Hindustan ALH Dhruv nr rej. FAE-601, nr ser. DS86. Należał do wojsk lotniczych Ekwadoru. Był przystosowany do przewozu najważniejszych osób w państwie, w tym prezydenta / Zdjęcie: David Mantilla

Śmigłowiec HAL Dhruv z 4 osobami – żołnierzami armii ekwadorskiej na pokładzie, leciał 21 lutego z lotniska Joaquin de Olmedo w portowym mieście Guayaquil do stolicy – Quito (Mariscal Sucre). Lot odbywał się w ramach obsługi samorządowej kampanii wyborczej. Śmigłowiec rozbił się ok. 17:00 czasu lokalnego w regionie Chimborazo we wschodnich Kordylierach. Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

W katastrofie zginęły 3 osoby. Przeżył pilot. Ofiary katastrofy to 31-letni por. Jorge Luis Flores, sierż. Unda Christian Benavides i kpt. Hector Caicedo. Przeżył kpt. Fabian Pazos. W ciężkim stanie przewieziono go do szpitala w Guayaquil. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rozbity śmigłowiec to Hindustan ALH Dhruv nr rej. FAE-601, nr ser. DS86. Należał do wojsk lotniczych Ekwadoru. Był przystosowany do przewozu najważniejszych osób w państwie, w tym prezydenta. Zakupiono go w 2008 (Ekwador kupił 7 śmigłowców Dhruv, 2008-06-29).

Wczorajsza katastrofa to już drugi wypadek w czasie eksploatacji śmigłowców HAL Dhruv w Ekwadorze. Poprzedni miał miejsce w czasie pokazów lotniczych, 27 października 2009. Rozbił się wówczas śmigłowiec nr rej. FAE-604. Obaj członkowie jego załogi odnieśli wówczas niewielkie obrażenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.