Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Centrum badawczo-rozwojowe Saaba w Australii

Marynarka wojenna, 03 marca 2014

Saab poinformował o planach otwarcia nowego centrum badawczo-rozwojowego w Australii.

Nowe centrum badawczo-rozwojowe Saaba w Australii zostanie uroczyście otwarte w późniejszych miesiącach br. W rozwoju nowych technologii morskich Szwedom pomagać będzie fakt skoncentrowania w i wokół Adelaide wielu australijskich przedsiębiorstw sektora zbrojeniowego. Inwestor będzie też mógł liczyć na wsparcie środowiska akademickiego, m.in. w postaci Uniwersytetu w Adelaide / Zdjęcie: MO Australii

Zgodnie z zapowiedziami szwedzkiego koncernu, Advanced Maritime Systems Centre zostanie zlokalizowane na terenie Technology Park Adelaide na południu kraju. W pierwszej kolejności Szwedzi będą zatrudniać ponad 100 pracowników. Liczba ta ma ulec podwojeniu do 2020.

Podstawowym celem przyświecającym zapowiadanemu otwarciu nowego centrum badawczo-rozwojowego jest opracowywanie technologii morskich, które będą mogły znaleźć zastosowanie w okrętach Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii). Dlatego też wybór lokalizacji jest nieprzypadkowy.

W Adelaide mieści się bowiem siedziba jednego z najważniejszych australijskich przedsiębiorstw stoczniowych, ASC Pty Ltd., które odpowiedzialne jest za realizację wielu programów zbrojeniowych lub modernizacyjnych RAN. Chodzi tu przede wszystkim o budowę niszczycieli przeciwlotniczych typu Hobart (Stępka pod kolejnego Hobarta, 2014-02-03), a także modernizację konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Collins (na zdjęciu) (Modernizacja Collinsów, 2013-11-27), w ramach której Saab Australia występuje jako jeden z podwykonawców.

Być może jednak najważniejszym celem Saaba jest współpraca przy opracowywaniu i produkcji serii nowych konwencjonalnych OP, które zastąpią Collinsy (Australia potwierdza 12 OP, 2012-09-06).

Trzeba zaznaczyć, że nowa inwestycja Saaba spowodowana jest nie tylko planami zbrojeniowymi Australii. Szwedom zależy też na uzyskaniu jak najlepszej pozycji rynkowej w basenie Oceanu Indyjskiego oraz w Kanadzie. Zwłaszcza wobec ambitnych planów zakupowych Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) (MDL zbuduje okręty podwodne P-75I, 2014-01-02) oraz kanadyjskiej straży wybrzeża (Kolejne okręty dla CCG, 2013-10-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.