Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy redukują liczbę baz w Afganistanie

Strategia i polityka, 17 marca 2014

Brytyjski kontyngent wojskowy w Afganistanie przekazał w ręce afgańskich sił zbrojnych kolejne użytkowane dotychczas bazy.

Uroczyste przekazanie głównej bazy operacyjnej w Laszkargah w ręce Afgańczyków. Ceremonia odbyła się 24 lutego. Brytyjczycy użytkowali bazę od 2006 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W ostatnich tygodniach brytyjski kontyngent wojskowy w Afganistanie zamknął lub przekazał w ręce sił rządowych kolejne 3 bazy, w tym m.in. 2 główne bazy operacyjne w Laszkargah oraz w Nahri Saraj. Druga, na terenie której w przeszłości stacjonowali też Duńczycy, została zamknięta.

Brytyjskie wojska stacjonujące w Afganistanie kontrolują obecnie praktycznie tylko Camp Bastion, będącą główną bazą kontyngentu (Atak na Camp Bastion, 2012-09-15). O jej losach Londyn zadecyduje po ustaleniu roli i charakteru zaangażowania wojskowego W. Brytanii w tym państwie po zakończeniu misji ISAF. Dla przypomnienia, w przeszłości Brytyjczycy użytkowali 137 baz, rozmieszczonych w większości na terenie południowej prowincji Helmand. 

Zamykanie lub przekazywanie w ręce Afgańczyków brytyjskich baz wojskowych, potwierdza rosnącą rolę afgańskich sił zbrojnych w zapewnianiu bezpieczeństwa wewnętrznego w państwie. Podlegający rządowi w Kabulu żołnierze odpowiadają obecnie za prowadzenie 97% operacji wojskowych w kraju oraz realizują 90% programów szkoleniowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.