Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kompletowanie baterii Astros III

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 marca 2014

Siły zbrojne Brazylii zawarły porozumienie o dostawie pojazdu kierowania ogniem, wchodzącego w skład kompletowanej baterii systemu rakietowego Astros III (Mk 6).

Bateria Astros III ma składać się z 6 wyrzutni, co najmniej 3 pojazdów amunicyjnych, wozu meteorologicznego, dowodzenia oraz kierowania ogniem. Wszystkie będą przenosić zamontowane na dachu 12,7-mm wielkokalibrowe karabiny maszynowe i wyrzutnie granatów dymnych / Rysunek: MO Brazylii

Porozumienie zakłada dostawę pojazdu kierowania ogniem, który wejdzie w skład kompletowanej i użytkowanej do pierwszych prób poligonowych baterii systemu Astros III (Astros III przekazany do prób, 2013-12-13). Wóz zostanie przekazany Brazylijczykom do grudnia 2015. Za jego montaż odpowiadać będzie producent całego systemu, lokalne Avibras Industrial Aeroespacial (AIA).

Do 2018 Brazylia chce dysponować 3 bateriami Astros III, które uzupełniać będą modernizowane obecnie do standardu Mk 3M baterie Astros II Mk 3. W przyszłości zostaną one podporządkowane 6º Grupo de Mísseis e Foguetes, stacjonującą w Fuerte de Santa Barbara w Formosa, w brazylijskim stanie Goiás.

Modernizacja obecnie użytkowanych zestawów będzie koncentrować się m.in. na ich przystosowaniu do opalania pocisków samosterujących AV-TM, o zasięgu do 300 km.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra