Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad miliard na kolejne niszczyciele

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 marca 2014

US Navy zleciła stoczniom General Dynamics Bath Iron Works (BIW) i Huntington Ingalls Industries (HII) kolejne prace przy budowie nowych niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke o wartości ponad 1,2 mld USD (3,6 mld zł).

Po wykorzystaniu opcji zwartej w porozumieniu z zeszłego roku, liczba zamówionych w ciągu najbliższych 4 lat niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke wzrośnie do 10 okrętów. Koszt ich budowy powinien wynieść nie mniej niż 7 mld USD (21,3 mld zł) / Zdjęcie: US Navy 

Zlecenia są rozwinięciem porozumień z połowy zeszłego roku, kiedy to US Navy zamówiła u obu podmiotów budowę 9 niszczycieli omawianego typu (Kolejne zamówienie na Arleigh Burke, 2013-06-05). Ich całkowita wartość przekracza 1,2 mld USD i zwiększa liczbę Arleigh Burke budowanych w latach 2013-2017 do 10 okrętów.

Pierwsze zlecenie, kierowane do HII, dotyczy rozpoczęcia przygotowań pod budowę drugiego (DDG 119) z 5 zamówionych w zeszłym roku niszczycieli. Środki finansowe przeznaczone na ten cel z tegorocznego budżetu obronnego państwa wyniosą około 602 mln USD (1,8 mld zł). Dodatkowo, Departament Obrony USA przekaże producentowi 79,4 mln USD (241,8 mln zł) na zapieczenie bazy materiałowej pod przyszłe niszczyciele.

BIW otrzyma z kolei dodatkowe 642 mln USD (1,9 mld zł) w ramach wykorzystania opcji porozumienia z zeszłego roku, zwiększającej liczbę zamówionych u tego producenta niszczycieli do 5. Podobnie jak w przypadku HII, także i zakłady stoczniowe z Bath w stanie Maine otrzymają dodatkowe 79,4 mln USD na zabezpieczenie bazy materiałowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.